reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 czerwca 2019

Asymetryczne diody LED IR dla jednolitego oświetlenia

Nowe diody LED od Lumileds z asymetryczną soczewką kopułową mają generować jednorodne światło, odpowiadające FOV kamer, nie tylko w systemach bezpieczeństwa. Dodatkową zaletą ma być ich duża moc.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Lumileds zaprezentowała nowe asymetryczne diody LED: Luxeon IR. Mają być pierwszymi takimi emiterami, które łączą najwyższą moc promieniowania na poziomie 1450 mW ze specjalną, dedykowaną soczewką kopułową, asymetryczną. Ma ona wpływać na radykalną poprawę jednolitości obrazu w kamerach bezpieczeństwa, pracujących w podczerwieni. Uwypuklony kształt soczewki ma bardzo dobrze odpowiadać współczynnikowi kształtu pola widzenia kamery (FOV), stosowanych w systemach nadzoru, bezpieczeństwa, systemach wizji w maszynach i systemach ToF. Jest to konstrukcja 95 na 58 stopni. Pozwala generować jednolite światło na duże odległości, pod wspomniane kamery. Diody te generować mają światło o długości fali 850 nm (1350 mW) i 940 nm (1450 mW). Emitery oferowane są w obudowie o wymiarach 3.7 na 3.7 mm, z trzema wyprowadzeniami. Wysoka jakość całości jest zapewniona dzięki zastosowaniu najwyższej jakości silikonowej kopuły, złotych wykończeń lutowia i drutów łączących, w celu zapewnienia odporności na korozję.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
September 21 2020 11:08 V18.10.12-2