reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 czerwca 2019

Dwurdzeniowe moduły RF o dużych możliwościach

Nowe moduły od Arrow Electronics są dwurdzeniowymi komponentami wspomagającymi tworzenie aplikacji IoT komunikujących się bezprzewodowo. Są czułe i mocne, a dwa rdzenie zapewniają wydajność dla wykonywania aplikacji oraz jednoczesną obsługę podsystemu radiowego.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Arrow Electronics wprowadza na rynek nową rodzinę modułów radiowych do szybkiego projektowania i wdrażania rozwiązań IoT. Sercem modułu jest wydajna, dwurdzeniowa i energooszczędna jednostka STM32WB55 od STMicroelectronics. Nowe moduły oznaczone zostały mianem „Sharky” i zostały opracowane wspólnie z włoską firmą projektową Midatronics. STM32WB55 będący sercem tych modułów integruje w sobie transceiver RF 2.4 GHz, wspierający Bluetooth 5 (w tym BLE), a także Thread oraz ZigBee. Dwurdzeniowa architektura Cortex-M, umożliwia efektywne i bezpieczne wykonywanie aplikacji na rdzeniu Cortex-M4F, taktowanym z częstotliwością 64 MHz, oraz jednocześnie zarządzać podsystemem radiowym i zadaniami bezpieczeństwa na zintegrowanym i całkowicie niezależnym Cortex-M0+. Moduły IoT Sharky, o oznaczeniu MDX-STWBP-01 i MDX-STWUP-R01, dają użytkownikom możliwość wyboru pomiędzy zintegrowaną anteną PCB lub złączem UFL do podłączenia anteny zewnętrznej. Alternatywnie, moduły określane jako „Sharkypro” i oznaczone symbolami MDX-STWBC-R01 i MDX-STWBW-R01 oferują odpowiednio wybór anteny chipowej lub pracy bez anteny. Moduły pobierają 13 nA w trybie wyłączenia, a 600 nA w trybie gotowości, z włączonym zegarem czasu rzeczywistego MCU i aktywną pamięcią RAM. Cechują się ponadto czułością (odbioru) na poziomie -96 dBm i programowalną mocą wyjściową. Pobór prądu w trybie odbioru to tylko 4.5 mA, tak samo jak w trybie nadawczym przy 0 dBm. Użytkownicy mogą zabezpieczyć swoje urządzenia IoT, wykorzystując szyfrowanie sprzętowe w MCU, funkcję autoryzacji klucza publicznego (PKA) i generatora liczb losowych (RNG), a także wykorzystać pamięć dla kluczy klienta. Moduły Sharky mają wymiary 16 x 27,25 mm, a Sharkypro - 14,6 x 23 mm lub 14,6 x 14,6 mm.
Załaduj więcej newsów
May 12 2021 10:24 V18.17.4-2