reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 czerwca 2019

Efektywne MCU z wbudowanym kontrolerem EtherCAT

Nowe mikrokontrolery od Renesas mają wspomóc rozwój i budowę aplikacji z obsługą EtherCAT. Połączenie funkcji sterowania silnikami i komunikacji po EtherCAT wspomoże projektantów w tworzeniu bardziej kompaktowych aplikacji i w redukcji BOM.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
RX72M to nowa grupa mikrokontrolerów z rodziny RX od Renesas, która wyróżnia się wbudowanym kontrolerem EtherCAT typu ‘slave’. Przeznaczono je do pracy w przemysłowych sieciach Ethernet. EtherCAT w takich sieciach (Ethernet) szybko zyskuje na popularności. Coraz częściej też trafia do różnych układów scalonych, MCU i układów SoC, specjalizujących się w komunikacji EtherCAT. Nowa grupa RX72M wpasowuje się w ten trend, oferując przy tym świetne wyniki wydajnościowe na poziomie 1396 CodeMark w testach EEMBC Benchmarks przy częstotliwości 240 MHz. Bardzo dobrze odnajdzie się w typowych aplikacjach przetwarzających dane, jak również w dedykowanych pod komunikację EtherCAT. Połączenie funkcji sterowania silnikami i komunikacji po EtherCAT wspomoże projektantów w tworzeniu bardziej kompaktowych aplikacji i w redukcji BOM. Oprócz kontrolera EtherCAT, znajdziemy tu także najwyższą pojemność pamięciową wśród rodziny RX: 1 MB pamięci SRAM i 4 MB pamięci Flash. Pamięć SRAM o dużej pojemności pozwala jednostkom MCU na uruchamianie wielu systemów pamięci pośredniej wymagających dużej ilości pamięci, takich jak TCP / IP, serwery WWW i systemy plików, z dużą prędkością bez użycia pamięci zewnętrznej Zapewniają również elastyczność obsługi przyszłych rozszerzeń funkcjonalnych, takich jak „OPC United Architecture”, bez konieczności dodatkowej pamięci. Wbudowana pamięć flash działa jako dwa banki o pojemności 2 MB, co umożliwia stabilne działanie urządzeń końcowych, takich jak wykonywanie programu w jednej pamięci flash, przy jednoczesnym przepisywaniu tła w innej pamięci flash.
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-1