reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 czerwca 2019

Super-precyzyjne MCU z AFE, o dokładności 0.1%

Nowe MCU od Renesas, są pierwszymi komponentami tego typu, które oferują super-precyzyjne pomiary z dokładnością 0.1%, bez kalibracji. Pozwolą na stworzenie nowoczesnych rozwiązań pomiarowych, realizując bardziej złożone metody pomiaru i sterowania.

Firma Renesas Electronics zaprezentowała nowe układy mikrokontrolerów: RX23E-A. Są to 32-bitowe układy nastawione do pracy w nowoczesnych aplikacjach pomiarowych i testujących, wyposażone w wysoce precyzyjny AFE („analog front-end”), wspierający pomiary o dużej dokładności z sygnałów analogowych. Świetnie odnajdą się przy pomiarach temperatury, ciśnienia, masy, przepływu i innych. Są pierwszymi komponentami tego typu, które oferują super-precyzyjne pomiary z dokładnością 0.1%, bez kalibracji. Nowe MCU osiągają dokładność AFE na poziomie, który wcześniej można było osiągnąć jedynie przez połączenie dedykowanych obwodów przetwornika ADC z wysoko-precyzyjnymi układami scalonymi wzmacniaczy operacyjnych. Udało się to osiągnąć dzięki nowoczesnym procesom technologicznym, dając możliwość integracji tych rozwiązań w jednym układzie scalonym z jednostkami obliczeniowymi, sterującymi i komunikacyjnymi. Dzięki temu producenci systemów mogą zmniejszyć liczbę wymaganych komponentów, zaoszczędzić miejsce i uprościć procesy projektowania aplikacji w szerokiej gamie urządzeń. Mikrokontrolery RX23E-A bazują na rdzeniu RXv2, który taktowany jest z częstotliwością 32 MHz, wspierany przez procesor DSP i jednostki FPU. Pozwala to na wdrożenie bardziej złożonych algorytmów i metod pomiarowych, w tym sterowania adaptacyjnego z wykorzystaniem danych temperatury i odwrotnych obliczeń macierzowych w oparciu o dane o zniekształceniach 6-osiowych, na przykład dla czujników siły ramienia robota.
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-1