reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 maja 2019

Jednostopniowy sterownik LED o współczynniku mocy 0.9

Nowe sterowniki Diodes Incorporated cechują się dużą efektywnością i wysokim współczynnikiem mocy. Mają sprawnie pracować z napięciem przemiennym sieciowym, oferując sterowanie po stronie pierwotnej, w celu zwiększenia skuteczności i redukcji miejsca oraz kosztów.

Firma Diodes Incorporated wypuściła na rynek nowy, jednostopniowy sterownik diod LED z architekturą flyback i podnosząco-obniżającą. Przeznaczony jest do pracy w komercyjnych instalacjach LED, z funkcją ściemniania, pracujących z mocą do 100 W. AL1665 zaprojektowano do pracy z zewnętrznych tranzystorem MOSFET, co pozwala sterować dużymi obciążeniami z wysoką skutecznością przy zachowaniu atrakcyjnego współczynnika mocy (0.9). Pracować może z napięciem przemiennym (na wejściu) o wartości od 85 VAC do 305 VAC. Sterownik wykorzystuje topologię PSR (regulacji po stronie pierwotnej), niwelując konieczność stosowania opto-izolacji lub układów sterowania po stronie wtórnej. Ponadto, dzięki PSR projektanci mogą tworzyć mniejsze, bardziej kompaktowe rozwiązania, oszczędzając miejsce na PCB, a przy okazji redukując BOM. Ściemnianie można można zrealizować w zakresie od 0.5% do 100% mocy wyjściowej. Dzięki czemu świetnie nadaje się do zastosowań komercyjnych, gdzie istotna jest regulacja, w celu oszczędzania energii lub ze względów estetycznych. Napięcie wyjściowe można regulować w zakresie od 0 do 10 V za pomocą dedykowanego wejścia PWM lub za pomocą wejścia analogowego w zakresie od 0 do 2.5 V. Sterowniki zachowują zgodność z ANSI. Układ wykorzystuje konwersję trybu brzegowego (BCM) z dodatkowym przełączeniem, w celu zwiększenia efektywności. Dokładność regulacji sięgać ma 2%, przy zachowaniu współczynnika mocy na poziomie 0.9 i THD 20%. Sterownik dostępny ma być w obudowie SO-8.
reklama
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-2