reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 maja 2019

Wysoce funkcjonalny kontroler USB PD (typu C)

Nowy kontroler USB PD od Diodes, posiada wiele nowoczesnych funkcji (np. eMarker), w tym wsparcie dla najnowszych standardów USB PD i Type-C, jak również QuickCharge. Pozwoli budować inteligentne, wydajne i wysoce niezawodne systemy zasilania dla USB.

Firma Diodes Incorporated zaprezentowała układ oznaczony symbolem AP43770. Jest to wydajny i funkcjonalny kontroler zasilania USB typu C (PD), przeznaczony do różnorodnych zastosowań, wspierających standard USB PD. Przykładem mają być np.: różne zasilacze AC, koncentratory mocy, banki akumulatorów, konwertery USB PD, itp. Posiadać ma wbudowany mikrokontroler odpowiedzialny za zapewnienie zgodności z najnowszą specyfikacją USB Type-C oraz ‘USB Power Delivery Revision 3.0 V1.1 Support’ od Qualcomm. Mamy tu tym samym pełne wsparcie dla QuickCharge (QC) 4/4+. Zachowano tu też funkcje, zapewniające kompatybilność wsteczną dla QC w niższych wersjach: 3.0 i 2.0, oraz Battery Charging (BC) w wersji 1.2. Funkcja programowalnego zasilania (PPS), wprowadzona w najnowszej wersji standardu USB PD, również jest tu zawarta i wspierana. Funkcja PPS pozwala na zmianę napięcia wyjściowego w zależności od obciążenia. Informacje takie przekazuje się za pomocą APDO. Wbudowane tryby CC i CV zapewniają szeroki zakres regulacji. W przypadku napięcia jest to zakres od 3 do 20 V, z krokami co 20 mV, zaś w przypadku prądu co 50 mA, aż do 6 A. Ciekawą funkcją tu zawartą jest też eMarker, który potrafi wykryć i zidentyfikować kable, przed dostarczeniem zasilania. Zwiększa to niezawodność budowanych aplikacji. AP43770 udało się zamknąć w obudowie TSSOP-16. © Diodes Inc
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
reklama
Załaduj więcej newsów
March 03 2021 13:22 V18.15.34-2