reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 maja 2019

Dyski SSD NVMe o pojemności ponad 10 TB

Micron skutecznie połączył technologie NVMe oraz 3D NAND, tworząc moduły SSD o rekordowej pojemności ponad 10 TB, które pozostają wydajne i bardzo szybkie, pokonując SATA SSD nawet 10-krotnie.

Firma Mouser rozpoczyna dystrybucję nowych dysków SSD serii 9200 od Micron, należącymi do dysków NVM Express. Mają to być pierwsze tego rodzaju dyski na rynku, których pojemność przekroczyła barierę 10 TB. Seria ta łączy w sobie technologie 3D NAND oraz NVMe, dzięki czemu udało się uzyskać nie tylko ogromną pojemność pamięciową, ale także uzyskano produkt o dużej wydajności i szybkości pracy, przy minimalnych opóźnieniach. W porównaniu do klasycznych dysków SATA SSD, połączenie protokołów NVMe oraz interfejsu PCIe owocuje nawet 10-krotnie wyższym transferem. 3D NAND z kolei odpowiada za zwiększenie gęstości, ale też ograniczenie zużycia energii oraz zajmowanego miejsca. Transfer odczytu i zapisu wynosić ma 5.5 oraz 3.5 GB/s odpowiednio. Szybkość losowych odczytów i zapisów sięgać ma 900 K oraz 275 K IOPS odpowiednio. Seria została podzielona na trzy rodzaje: PRO, MAX i ECO. Pierwszy ma znaleźć zastosowanie w aplikacjach nastawionych na odczyt, przy jednym DWPD („drive write per day” - zapis dysku, tj. całej jego powierzchni, na dzień). Drugi do zastosowań mieszanych, przy 3 DWPD, a ostatni skupia się na pojemności, dla aplikacji o małym obciążeniu. W grupie PRO znajdziemy dyski o pojemności od 1.9 do 7.6 TB. MAX oferuje dyski o pojemności od 1.6 do 6.4 TB. ECO z kolei ma produkty o pojemności od 8 do 11 TB.
reklama
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
Załaduj więcej newsów
March 03 2021 13:22 V18.15.34-1