reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 kwietnia 2019

Energooszczędny scalak WiFi + Bluetooth

Nowe moduły od Muraty i Cypress, są bardzo wydajne i energooszczędne. Są świetnie zoptymalizowane i pozwolą na sprawną komunikację w standardach WiFi 5 oraz Bluetooth 5.0.

Firma Murata, współpracując z Cypress Semiconductor, opracowała nowy, miniaturowy moduł w formie układu scalonego, który umożliwia komunikację bezprzewodową w standardach WiFi i Bluetooth, a jednocześnie znacząco obniża zużycie energii, w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań łączących oba te interfejsy. Combo-chipset CYW43012 od Cypress zużywać ma nawet o 54% mniej energii niż jego poprzednich w trybie DTIM 1 i o 60% w trybie pomiarowym DTIM 3, a także o 50% mniej w trybie odbiorczym 2.4 GHz oraz o 28% mniej energii w trybie nadawczym, na częstotliwości 2.4 GHz. Gotowy moduł 1LV („Type 1LV”) jest ultra-małym komponentem dwu-pasmowym WiFi (11a/b/g/n) oraz Bluetooth (wspierając standard 5.0). Obsługiwać ma prędkość transmisji na poziomie odpowiednio 78 Mbps oraz 3 Mbps. Wspierać ma też szeroki zakres popularnych procesorów oraz platformy, w tym: PSoC6, i.MX RT, STM32, platformy IP Camera, a także systemy bazujące na Linuxie i RTOS. Wykorzystywać ma nowoczesne i wyrafinowane mechanizmy sprzętowe, jak i programowe, w celu zapewnienia najbardziej zoptymalizowanych wyników wydajnościowych, połączonych z wysokimi osiągami. Wbudowana obsługa stosów IPv6 pozwala na pozostawienie procesora host w trybie uśpienia. Moduł może samodzielnie obsługiwać część komunikacji, co sprzyja ograniczeniu zużycia energii przez całą aplikację. Moduł wspierać ma przy tym: BLE 2 Mbps, LE Secure Connection, LE Privacy 1.2, LE Data Packet Extension. Zastosowane tu rozwiązania pozwalają na osiąganie świetnej wydajności i bezpiecznej komunikacji w sieciach WiFi 5.
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-2