reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 stycznia 2019

Ultraszybkie sterowniki LIDAR

Nowe sterowniki laserowe, powstałe przy współpracy GaN Systems z Osram, umożliwiają tworzenie obrazów 3D o dużej rozdzielczości w dużej odległości. Generowane impulsy są mocne, bardzo krótkie i bezpieczne dla oczu.

Osram Opto Semiconductor podjęło współpracę z GaN Systems. Zaowocowało to opracowaniem ultraszybkiego sterownika laserowego o dużej mocy ze wsparciem wielokanałowym. Sterownik ten ma się odnaleźć przede wszystkim w nowoczesnych systemach LIDAR („Light Detection and Ranging”). Potrzeba opracowania takiego sterownika wynikała z tego, że obecne technologie uniemożliwiały wysyłanie krótkich impulsów laserowych, przy zapewnieniu wysokiej, chwilowej mocy szczytowej, co będzie jednocześnie bezpieczne dla oczu, zapewniając duży zasięg oraz dużą rozdzielczość. Współpraca obu firm miała na celu likwidację tych ograniczeń i wspomóc tworzenie bezpiecznych systemów o sporym zasięgu i dokładności. Opracowany sterownik zapewnia możliwość wypuszczenia bardzo krótkich impulsów, przy czasie narastania o długości zaledwie jednej nanosekundy. Operować może na wszystkich czterech kanałach jednocześnie, każdy zasilając prądem o natężeniu 40 A, dostarczając sumarycznej, maksymalnej chwilowej mocy szczytowej wynoszącej 480 W. Moc ta może być odpowiednio zmodulowana w cykle o zmniejszonym obciążeniu, umożliwiając tworzenie wysoce dokładnych obrazów 3D (o dużej rozdzielczości), nawet w dalszych odległościach.
reklama
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-2