reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 stycznia 2019

Mocne lasery od Mitsubishi

Mitsubishi wprowadza nowe diody laserowe o rekordowej mocy przy pracy impulsowej, sięgającej 3 W. Pozostają przy tym żywotne. Zastosowana obudowa sprzyja dodatkowo sprawnemu odprowadzaniu ciepła i miniaturyzacji aplikacji.

Firma Mitsubishi Electric zaprezentowała swoje nowe diody laserowe oznaczone symbolem ML562G86. Mają odnaleźć się przede wszystkim w projektorach, generując światło czerwone o długości fali 638 nm. Wyróżniać je ma rekordowa moc, która przy pracy pulsacyjnej sięgać ma 3 W (czyli o 20% więcej niż u poprzednika). Żywotność tej diody przez to nie spadła i pozostaje na wysokim poziomie. Szacuje się, że może bezawaryjnie pracować nawet przez 20 tysięcy godzin. Wysoka moc wyjściowa utrzymywana jest w całym temperaturowym zakresie pracy diody, czyli od 0 do 45 stopni Celsjusza. Jest to min. efekt zastosowania stosunkowo sporej obudowy TO-CAN o średnicy 9 mm. Zapewnia ona bardzo dobre odprowadzanie ciepła, co wpłynąć może na większą miniaturyzację gotowej aplikacji, jak podaje producent. Pierwsze próbki będzie można nabyć na początku 2019 roku.
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-2