reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 stycznia 2019

VCSEL do rozpoznawania twarzy oraz ToF

Nowe komponenty VCSEL od Osram wzbogacają ofertę tego producenta. Dają ładne równomierne światło o sporej mocy i dobrze odnajdą się w aplikacjach zarówno rozpoznawania twarzy, jak i pomiarów ToF.

PLPVCQ 850 oraz PLPVCQ 940 to nowe diody laserowe VCSEL („Vertical Cavity Surface Emitting Lasers ”) od Osram Semiconductor, będące najnowszym nabytkiem do ich rodziny Bidos. Ma je cechować wysoka gęstość mocy, prosta obudowa (znane z IRED), a także szerokie spektrum oraz szybkość (jaką cechują się diody laserowe). W przeciwieństwie do typowych diod laserowych, te VCSEL są dużo mniej wrażliwe na zmiany temperatury. Stanowią częsty wybór projektantów przy tworzeniu aplikacji rozpoznających twarze (i odblokowujących dostęp) w urządzeniach mobilnych, oświetlając równomiernie twarz światłem podczerwonym. Wspomniane komponenty nadają się do tego typu aplikacji bardzo dobrze, ale również świetnie odnajdą się w aplikacjach pomiarowych ToF. Jak wspomnieliśmy, generują światło podczerwone, o długości fali odpowiednio 850 i 940 nm. Operować mają mocą 2 W, a całość zamknięto w niewielkiej obudowie o wymiarach 2.4 na 3.3 mm. Wysokość to tylko 1.2 mm. O równomiernie rozłożony strumień światła, w pełnym zakresie (FOV) dba wbudowana, specjalna soczewka.
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-1