reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 grudnia 2018

MCU od Renesas, ultra-energooszczędne i bogato wyposażone analogowo

Nowe MCU od Renesas to komponenty stworzone pod przemysłowe IoT. Są bardzo energooszczędne, a przy tym bardzo bogato wyposażone. Posiadają najlepsze w klasie peryferia oraz ciekawy, zaawansowany i konfigurowalny system bloków analogowych.

Firma Renesas Electronics rozszerza swoją ofertę mikrokontrolerów serii Renesas Synergy S1 o komponenty oznaczone jako S1JA MCU Group. Cechuje je ultraniskie zużycie energii i bogate wyposażenie. Sercem mają być rdzenie ARM Cortex-M23 taktowane z częstotliwością do 48 MHz, wspierane przez maksymalnie 256 kB pamięci flash i 32 kB pamięci SRAM. Znajdziemy tu również pokaźny zestaw funkcji analogowych i bezpieczeństwa, najlepszych w swojej klasie, jak zapewnia producent. Dzięki nim, komponenty świetnie odnajdą się w aplikacjach IIoT, współpracując z nowoczesnymi, precyzyjnymi sensorami. Przykładem mogą być systemy wieloczujnikowe, mierniki poziomów przepływu, monitory medyczne, instrumenty pomiarowe, itp. Każdy z nowych MCU posiadać ma mechanizm wzbudzania czujników („sensor biasing unit”), który pozwala na precyzyjną kontrolę jego zasilaniem oraz wysoce konfigurowalną warstwę analogową („analog fabric”) przeznaczoną do przetwarzania złożonych algorytmów aby zwiększyć dokładność pomiarów analogowych oraz poprawić kondycjonowanie sygnałów. W układach znajdziemy też takie elementy jak:
  • wysoce dokładny, 16-bitowy ADC,
  • 24-bitowy ADC typu sigma-delta,
  • szybki, 12-bitowy DAC,
  • wzmacniacze operacyjne rail-to-rail o małym offsecie,
  • bardzo szybkie komparatory,
  • itp.
Wbudowana zaawansowana konfiguracja analogowa ma dawać dużą swobodę w tym zakresie, wspierając zarówno proste operacje, jak i te bardziej złożone algorytmy, co pozwolić ma na redukcję ilości komponentów na PCB, a także redukcję kosztów BOM. Dodatkowym wsparciem ma być obsługa paneli i innych dotykowych, będących składowych HMI. Zasilane mogą być napięciem od 1.6 do 5.5 V. Tryb oczekiwania pochłaniać ma tylko 500 nA, co pozwolić ma na bardzo długą pracę przy zasilaniu z baterii, nawet kilku letnią; w aplikacjach wspierających zaawansowane mechaniki uśpienia. Jeśli chodzi o wsparcie w zakresie bezpieczeństwa, komponenty te mają posiadać wbudowany generator TRNG, akcelerator kryptograficzny AES, funkcje ochrony pamięci czy takie, które będą wspierać pracę z usługami w chmurze.
reklama
Załaduj więcej newsów
January 26 2021 10:57 V18.15.16-1