reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 listopada 2018

PsoC 6 – więcej pamięci i mniej zużycia energii

Nowe MCU od Cypress to więcej pamięci, przy mniejszym zużyciu energii, a także większe możliwości obliczeniowe, jak podaje producent. W ofercie pojawiają się też ciekawe i przystępne kity deweloperskie.

Firma Cypress Semiconductor rozszerza swoją ofertę o nowe ultra-energooszczędne mikrokontrolery z rodziny PsoC 6. Nowe układy wzbogacono w 2 MB pamięci Flash oraz 1 MB pamięci SRAM. Mają się lepiej odnaleźć w aplikacjach, gdzie wymaga się nieco większej siły obliczeniowej, czy też sprawniej radzić z logowaniem danych. Lecz to nie koniec nowości w ramach tej rodziny. Producent wprowadza na rynek także dwa nowe kity deweloperskie, pozwalające lepiej zapoznać się z możliwościami tej rodziny i jej nowymi przedstawicielami. Jednym z kitów jest zestaw oznaczony symbolem CY8CPROTO-062-4343W, będący kitem prototypującym ze wsparciem dla WiFi i BT. Jego koszt to około 30 USD. Znajdziemy tu też wsparcie technologii CapSense dla pomiarów dotykowych i funkcji z tym związanych, a także możliwość pracy z mikrofonami PDM-PCM oraz z modułami rozszerzającymi pamięć. Dobrze współpracować ma z oprogramowaniem Cypress ModusToolbox, pozwalając na sprawne skonfigurowanie układu do pracy. Drugim zestawem jest CY8CPROTO-063-BLE, zapewniającym wsparcie dla BLE. Oferowany ma być w nieco niższej cenie 20 USD. Jego sercem jest układ PsoC 63. Znajdziemy tu też szereg niezbędnych do pracy elementów pasywnych, w tym dedykowaną antenę.
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
reklama
Załaduj więcej newsów
March 03 2021 13:22 V18.15.34-1