reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 listopada 2018

Motoryzacyjny kontroler USB-C z szybkim ładowaniem

Nowy kontroler Cypress to wysoce zintegrowany i funkcjonalny układ, przeznaczony do budowy sekcji zasilających wykorzystujących porty USB-C. Jest bogaty funkcjonalnie i wytrzymały. Ma się dobrze odnaleźć w aplikacjach głównie motoryzacyjnych.

Firma Cypress Semiconductor zaprezentowała EZ-PD CCG3PA. Jest to motoryzacyjny kontroler USB-C, z odpowiednią kwalifikacją AEC-Q100, który ma wspierać funkcje szybkiego ładowania (USB PD) w samochodach, dla różnego rodzaju elektroniki konsumenckiej. Wspierać ma w pełni standard USB 3.0 z PPS, protokołem QuickCharge od Qualcomma w wersji 4.0 i inne standardy ładowania. Wszystko to opatrzone jest w formę ‘plug-and-play’, dla sprawnej obsługi gotowego rozwiązania. Producent przewidział także możliwości aktualizacji firmware, by móc w przyszłości rozwinąć możliwości kontrolera, tak aby ten mógł wspierać inne standardy i protokoły szybkiego (i standardowego) ładowania, które pojawią się w przyszłości. Jest to więc układ, który może wspierać użytkowników przez kilka kolejnych lat. Funkcja aktualizacji, oraz inne, są obsługiwane za pomocą wbudowanego procesora ARM Cortex-M0. Układ jest wysoce programowalny i wysoce zintegrowany, dzięki któremu aplikacja się uprości i zmniejszy. Zawiera w sobie sporo elementów, także dyskretnych. Przyczyni się to też do zredukowania BOM gotowej aplikacji. Znajdziemy tu ponadto dodatkowe funkcjonalności, jak np. podział obciążenia pomiędzy portami, kompensacja kablowa, obsługa błędów, zabezpieczenia nadnapięciowe, przeciążeniowe, itp. Układ posiada sporo możliwości, które wspomogą budowę nowoczesnych układów zasilających, opartych na portach USB-C, jak podaje producent. Pierwsze próbki kontrolera można już zamawiać. Układ dostępny ma być w obudowie QFN (16 mm2) o 24-wyprowadzeniach.
reklama
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
Załaduj więcej newsów
March 03 2021 13:22 V18.15.34-2