reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 października 2018

Konwerter D/A, dla wysoce jakościowych aplikacji Audio Hi-Fi

Nowa rodzina układów od Rohm została zaprojektowana z myślą o aplikacjach audio, skupiających się na oddawaniu dźwięków i muzyki jak najwyższej jakości. Atrakcyjnymi przedstawicielami tej rodziny mają być nowe konwertery D/A.
Firma Rohm zaprezentowała nową rodzinę układów, oznaczoną jako „MUS-IC”. Mają tu się znajdować komponenty, które skupiać się będą na aplikacjach audio wysokiej klasy (starających się jak najwierniej oddać dźwięki).

Poszukiwania sprzętów audio wysokiej klasy to trend, który rośnie i rósł będzie nadal. Jednym z kluczowych elementów takich aplikacji są przetworniki cyfrowo-analogowe (D/A), gdyż to one odpowiadają za konwersję cyfrowego sygnału audio wysokiej rozdzielczości w jak najlepszy sygnał analogowy.

W nowej rodzinie „MUS-IC” będzie można znaleźć właśnie takie układy D/A wysokiej klasy, które zostały odpowiednio zaprojektowane i zoptymalizowane pod kątem aplikacji audio Hi-Fi, dające dźwięk wysokiej jakości. Widać to szczególnie po świetnych parametrach takich jak: SNR i THD+N, jak podaje producent.

Jednak „MUS-IC” to nie tylko świetne konwertery D/A, ale także, równie dobre pod względem parametrów, układy zasilające (seria BD372xx) oraz procesory dźwięku (seria BD3470x, BD34602FS-M).
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2