reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 października 2018

Mocne, najmniejsze diody LED IR dla motoryzacji

Lumileds zaprezentowało swoje nowe diody LED dla aplikacji motoryzacyjnych, nie tylko tych pracujących w kabinie. Mają być wydajne i najmniejsze w swojej klasie, dając większą swobodę projektantom.
Firma Lumileds zaprezentowała nową linię diody LED: Luxeon IR Domed. Są to komponenty generujące światło podczerwone. To co ma je wyróżniać to świetne parametry wydajnościowe, zarówno w kwestii optycznej, jak i termicznej.

Zastosowaniem miałyby być aplikacje motoryzacyjne, związane z oświetleniem wewnętrznym, jak i zewnętrznym, jak podaje producent. Przykładem takich aplikacji mogą być: systemy sterowania gestami, systemy monitorowania kierowcy, systemy wizji nocnej, itp.

W nowej linii znaleźć będziemy mogli diody LED w czterech wariantach, ze względu na soczewkę i kąt padania światła: 50°, 60°, 90° oraz 150°. Oferowane mają być w kompaktowej formie. Posiadają także kwalifikację motoryzacyjną AEC-Q102, co potwierdza ich niezawodność przy pracy w bardziej wymagających warunkach.

Jak zapewnia producent, nowe diody LED Luxeon IR mają być najmniejszymi wysoko-wydajnymi komponentami w swojej klasie, pod względem mocy. W sprawnym odprowadzaniu ciepła pomaga podłoże ceramiczne.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1