reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 października 2018

Efektywne zarządzanie matrycami diod LED

Nowy układ zarządzania diodami LED w konfiguracji matrycowej od Maxim świetnie ma się odnaleźć w aplikacjach motoryzacyjnych, wspomagając ich tworzenie w znacznym stopniu. Wbudowane przełączniki są bardzo wydajne.
MAX20092 od Maxim Integrated to ciekawy układ zarządzający, stworzony z myślą o pracy z diodami LED w aplikacjach motoryzacyjnych. Nie jest to jednak klasyczny sterownik LED.
Jest od niego nieco bardziej rozbudowany.

Ten scalony zarządca zawiera w sobie 12 wbudowanych przełączników o bardzo małej rezystancji 70 mOhm. Jak zapewnia producent, ma to być wartość o 65% niższa, niż w produktach konkurencji tego typu.

Układ ten ma zarządzać sterowaniem 12 diod LED w konfiguracjach matrycowych, np. 3x4, jak również 1x12. Świetnie odnaleźć się ma w nowoczesnych systemach oświetleniowych w samochodach (np. nowoczesne reflektory przednie lub tylne). Zapewniać ma elastyczne zarządzanie natężeniem prądu, płynącego przez każdą z diod w matrycy.

Każdy z przełączników jest w stanie kontrolować diody LED przy napięciach do 56 V. Dzięki temu komponentowi, projektanci mają sporo zaoszczędzić na czasie opracowywania aplikacji. Jej złożoność również będzie mniejsza, a to wiąże się z kolejnymi korzyściami.

Producent zapewnia, że układ będzie bez problemu współpracować z niedawno wypuszczonym synchronicznymi kontrolerami LED. Projektanci uzyskają dzięki temu świetną wydajność oraz odpowiedź czasową. Sam MAX20092 dostępny ma być obudowie TQFN o wymiarach 5 na 5 mm.

Warto też wspomnieć, że możliwa jest praca równoległa kilku takich układów ze sobą, nawet 27. Oznacza to możliwość budowania matryc z liczbą diod LED wynoszącą 324. A to już daje spore pole do popisu.

VIDEO
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-1