reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 października 2018

Niezwykle efektywne konwertery DC/DC

Nowe konwertery Recom to niezwykłe komponenty, oferujące świetną wydajność, a także efektywność, która sięgać ma aż 99%. Projektanci zadbali jednak także o dobrą optymalizację termiczną i nie tylko.
Firma Recom Power GmbH zaprezentowała swoje nowe scalone moduły konwerterów DC/DC w obudowie DOSA, które cechują się kilkoma zasadniczymi zaletami. Jedną z nich jest to, że są to komponenty o bardzo niskim profilu.

Wysokość to tylko 3.75 mm. Ponadto, moduły RPM cechować się mają niezwykłą wręcz efektywnością, która sięgać ma 99%, jak podaje producent. Wydajność prądowa wynosić może od 1 do nawet 6 A, zależnie od wersji.

Sprawia to, że są to jedne z najbardziej wydajnych komponentów na rynku w swojej klasie. Wyprzedzać mają konkurencję nawet o 50%, jeśli chodzi o gęstość energetyczną. Konwertery te zawdzięczają to innowacyjnemu podejściu projektantów; min. wielowarstwowej strukturze PCB.

Projektanci zadbali też o bardzo dobrą efektywność w odprowadzaniu ciepła. Udało się tym samym uzyskać 800 W/in³ przy 90 °C. Pełne ekranowanie zapewnia ponadto świetne wyniki, w sferze EMC. Całość oferowana jest w formie układu LGA.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1