reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 października 2018

Szybki i dokładny sensor ToF

Terabee przedstawiło sensor, którego dużą zaletą ma być szybkość skanowania, jak również dokładność, którą osiąga za pomocą 64-pikseli pomiarowych.
Firma Terabee zaprezentowała swój nowy sensor Time-of-Flight: Evo, należący do rodziny TeraRanger. Jest to sensor 64-pikselowy, który jest w stanie jednocześnie skanować wszystkie piksele z dużą prędkością.

Dzięki czemu uzyskujemy dość dokładny obraz nawet szybko poruszających się obiektów. Dobrze poradzi sobie także z wykrywaniem głębi, oraz jej ukształtowania. Sensor mógłby się dobrze odnaleźć np. w zliczaniu ludzi lub przedmiotów, poruszających się przed nim.

Przeznaczony jest głównie do aplikacji pracujących wewnątrz pomieszczeń. 64 piksele uzyskano z matrycy 8 na 8 pikseli. Prędkość skanowania sięgać może 130 klatek na sekundę. Komponent dobrze odnajdzie się zarówno przy pomiarach o bardzo małym dystansie, jak i dużym.

Zakres pomiarowy wynosić ma bowiem od 10 cm do nawet 5 metrów. Sam sensor jest niewielki i bardzo lekki. Waży tylko 12 gram, a zamknięto go w obudowie o wymiarach 29 na 29 mm. Jest to niemal gotowy do użycia komponent, w wielu różnych aplikacjach.

Pracuje z wykorzystaniem podczerwonych diod LED, w paśmie bezpiecznym dla oczu, jak podaje producent. Wymaga zasilania napięciem 5 V, pochłaniając od 80 do 250 mA. Oferowany ma być ze wsparciem dla interfejsów: USB 2.0 (mikro-B) i UART.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1