reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 października 2018

Kompletny mikro-komputer w obudowie BGA

Octavo Systems zaprezentowało niezwykły układ SiP o dużych możliwościach. To niemal gotowy, w pełni funkcjonalny mikro-komputer, który oferowany ma być w kompaktowej obudowie BGA, o 50% mniejszej od innych zbliżonych rozwiązań.
Firma Octavo Systems zaprezentowała OSD335x. Jest to układ C-SiP („system in package”), który stanowić ma gotową, wysoce zintegrowaną platformę, opartą o procesor ARM Cortex-A8, taktowany z częstotliwością 1 GHz.

W niewielkiej obudowie BGA o wymiarach 27 na 27 mm możemy znaleźć bogaty zestaw komponentów, składających się na funkcjonalną całość. Oprócz wspomnianego procesora AM335x od TI, układ oferować ma 1 GB pamięci RAM DDR3, 4 kB EEPROM, a także 16 GB nieulotnej pamięci flash eMMC.

Nie zabrakło tu też standardowego wyposażenia, jak np.: dwa źródła zasilania, oscylator MEMS, jak również ponad 100 komponentów pasywnych, wymaganych do działania tego mikro-komputera.

OSD335x stanowi więc w pełni funkcjonalny komputer w bardzo kompaktowym formacie, zdolnym do wykonywania wielu zadań. Może pracować pod kontrolą wielu różnych systemów operacyjnych z rodziny Linux i nie tylko.

Dużą zaletą stanowi wspomniana wysoka integracja. Dzięki niej znika wiele problemów z optymalizacją, z interfejsami do komunikacji z pamięcią RAM, sekwencjonowaniem zasilania, itp. Projektanci gotowych aplikacji mogą skupić się więc na funkcjonalności.

Zyskujemy więc nie tylko sporą oszczędność miejsca (nawet 50%), ale także znacznie ułatwienie procesu projektowania aplikacji. Oba te elementy przekładają się też na spore oszczędności w kosztach.

Zastosowaniem mogą być aplikacje przemysłowe, automatyka budynków, IoT, a także urządzenia konsumenckie. Pierwsze mikro-komputerki pojawić się ma na rynku pod koniec tego roku. Na pierwszy ogień, na rynek, pójdą najsłabsi przedstawiciele tej serii. Mowa tu o modelu oferującym 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci eMMC. W kolejnych etapach na rynek wdrażane będą coraz mocniejsze jednostki. Ceny mają być adekwatne i zbliżone do kosztów ich budowy, jak zapewnia producent.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1