reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 września 2018

Konwerter czasu dla precyzyjnych aplikacji obrazujących

Firma Ams zaprezentowała konwertery, dzięki którym możliwe będzie sprawne budowanie bardzo precyzyjnych aplikacji mierzących odległość przy wykorzystaniu światła i pomiaru czasu.
Firma Ams zaprezentowała układ oznaczony symbolem AS6501. Jest to konwerter czasu, na postać cyfrową (TDC - „time-to-digital converter”), który pozwala bardzo precyzyjnie mierzyć krótkie odstępy czasowe, umożliwiając szybkie skanowanie z wykorzystaniem światła (np. lasera) do pomiaru odległości.

Układ ten mógłby więc się odnaleźć w aplikacjach wykorzystujących tego typu pomiar, jak np. lidar, lub też w aplikacjach ToF lub medycznych, gdzie wykorzystuje podobne metody obrazowania. Niewielki układ wykorzystuje interfejs LVDS do przekazywania danych pomiarowych i operowania na nim.

Posiadać ma dwa kanały pomiarowe. Precyzja sięgać ma 20 ps na kanał, co można zwiększyć do 10 ps wykorzystując oba kanały w trybie ‘dual’. Układ operować może więc prędkościami rzędu 70 Msps.

Dzięki temu konwerterowi będzie można budować precyzyjne systemy pomiarowe odległości FoV („field of view”), i jak zapewnia producent, bogate w szczegóły. Zużywać ma jedynie 450 mV i pracować może z napięciem 3.3 V. Komponenty oferowane są w obudowie o wymiarach 7 na 7 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2