reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© anthony bolan dreamstime.com Komponenty | 24 września 2018

36-kanałowy sterownik LED ze wsparciem 12-bitowej skali jasności

Nowe sterowniki LED od MagneChip zapewniać mają świetną i dokładną kontrolę nad dużą liczbą diod LED jednocześnie. Stworzyć będzie można matrycę wyświetlacza LED, która zapewni nawet 12-bitową skalę szarości generowanego obrazu.
Firma MagnaChip Semiconductor zaprezentowała swój nowy sterownik diod LED, wyposażony w 36 kanałów. Pozwoli to na sprawniejszą budowę matryc LED, zapewniając jednocześnie wsparcie dla 12-bitowej skali jasności (skali szarości) diod LED, przy wykorzystaniu PWM.

Każdy z kanałów może być oczywiście sterowany niezależnie. System kontroli PWM zapewniać ma 4000 kroków. Prąd możemy regulować z kolei w 64 krokach. Daje to więc duże możliwości jeśli chodzi o sterowanie jasnością diod LED, a co za tym idzie umożliwi wygenerowanie ładnego obrazu (a właściwie jego reprezentacji).

Zastosowaniem miałyby być aplikacje w których stosuje się nawet 1000 diod LED na metr kwadratowy. Przykładem tego mogą być różnego rodzaju znaki w formie wyświetlaczy LED. Aplikacje oparte na tego typu sterowniki mogłyby jednak odnaleźć się także w wielu innych urządzeniach.

Sam sterownik jest w stanie wytrzymywać przepięcia do 65 V. Całość udało się zamknąć w kompaktowej obudowie 8 na 8 mm QFN o 64-wyprowadzeniach. Zastosowana konstrukcja ma zapewniać też świetne właściwości termiczne, jeśli chodzi o odprowadzanie ciepła, jak podaje producent.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2