reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 września 2018

Nowoczesne ISP dla motoryzacji i linii R-Car

Renesas nieustannie rozbudowuje swoją ofertę, która tworzona jest z myślą o motoryzacyjnych systemach asystujących kierowcy lub systemach autonomicznego sterowania pojazdem. Nowe ISP mają mocno wspomagać projektantów takich rozwiązań.
Firma Renesas Electronics zaprezentowała swoje nowe rozwiązanie w formie ciekawego procesora przetwarzania obrazu (ISP). Ma to ułatwić i wspomóc tworzenie wydajnych inteligentnych systemów wspomagania kierowcy, które oparte są na sensorach wizyjnych (kamerach). Mowa tu o systemach, które zbudowane są na takich układach jak: R-Car V3M i R-Car V3H, a więc tego samego producenta.

Wbudowanie nowoczesnych jednostek w układy V3x, jak również zapewniając wsparcie AutoCDK, nowe rozwiązania ISP w tych SoC znacznie rozszerzą możliwości linii Tier 1, wyraźnie wspomagając projektantów. Kalibracja sensorów ma się odbywać dużo prościej, a sam procesor wspierać ma bardziej złożone systemy wizyjne, obejmujące „wzrokiem” cały obszar wokół pojazdu.

Możliwości związane z programowaniem układu również są spore. Mamy tu wsparcie zarówno dla funkcji wyższego poziomu, jak również możliwość kodowania nisko-poziomowego. Jest to obsługiwane dzięki wspomnianemu AutoCDK („camera development kit”), jak również narzędziom MM Solutions.

Wśród możliwości jakie oferować mają nowe jednostki ISP znajdziemy: korekcję cieni, mapowanie tonalne, zarówno globalne, jak i lokalne, harmonizacja jasności i kolorów, automatyczna kontrola ekspozycji oraz balansu bieli, itd.

Wszystko to ma pomóc w stworzeniu jeszcze lepszych systemów wizyjnych, stanowiących element systemów wspomagania i asystowania kierowcy, jak również systemów autonomicznego sterowania pojazdem.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2