reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 września 2018

MOSFETy w formacie DFN, które zastąpić mogą ich większe odpowiedniki

Nowe tranzystory są tak samo dobre (pod względem parametrów elektrycznych i termicznych) jak ich większe odpowiedniki, lecz wyraźnie mniejsze. Dodatkową zaletą jest możliwość wykonywania inspekcji z wykorzystaniem technik AOI.
Firma Nexperia wypuściła na rynek nowe przemysłowo-motoryzacyjne tranzystory MOSFET, które posiadają kwalifikację AEC-Q101. To co je ma wyróżniać to spora wytrzymałość, szczególnie ta temperaturowa. Komponenty są w stanie bowiem wytrzymać temperatury dochodzące do 175 stopni Celsjusza.

Oferowane mają być w kompaktowej formie – w obudowie DFN2020, której wymiary to 2 na 2 mm. Są mniejsze i lżejsze niż ich odpowiedniki o podobnych właściwościach, zazwyczaj dostępne w obudowach SOT223 lub SO-8.

Propozycja Nexperii ma się cechować bardzo podobnymi parametrami elektrycznymi (w tym wydajnością) i termicznymi, niż wspomniane ich większe odpowiedniki. Odnaleźć się mogą w wielu wymagających aplikacjach średniej mocy, mogąc bez problemu pracować w pobliżu silnika czy skrzyni biegów.

Cechować się też mają niskimi wartościami Rds(ON), 20 mΩ oraz 40 mΩ, będąc stworzone z myślą o pracy z napięciami 40 i 60 V. Dodatkową zaletą ma być zastosowana technologia SWF, dzięki której możliwe będzie wykonanie optycznej inspekcji AOI na tych komponentach DFN.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1