reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 września 2018

Malutki, wielosystemowy odbiornik satelitarny

Nowy moduł od ST to wysoce zintegrowany komponent, gotowy do podpięcia, który ma nieść ze sobą bogatą funkcjonalność. Parametry zadowoloną niejednego, a świetna dokumentacja wraz z przykładami z pewnością wspomoże także późniejsze etapy tworzenia gotowych aplikacji.
Firma STMicroelectronics pragnie przybliżyć możliwości oferowane przez odbiorniki nawigacji satelitarnej Teseo III. Z tego tez względu wprowadza na rynek nowy moduł Teseo-LIV3F. Jest to moduł, który integruje w sobie wiele najistotniejszych elementów, pozwalając na przyśpieszenie procesu opracowywania i budowy aplikacji nawigacyjnych.

Moduł zbudowany jest w oparciu o scalony odbiornik Teseo III współpracujący z wbudowanym układem zarządzającym energią. Jest tu też zainstalowana obsługa interfejsu UART i I2C, 16 Mb pamięci Flash, stabilny oscylator TCXO, zegar RTC i inne.

Moduł ma świetnie współpracować z mikrokontrolerami z rodziny STM32. Producent udostępnia bogatą dokumentację wraz z kodami źródłowymi (w języku C), prezentując możliwości komunikacji z MCU tego producenta. Można zapoznać się z przykładami implementacji funkcji nawigacji, krokomierza, wirtualnych płotów, itp. Układ zapewniać też ma funkcjonalność automatycznych aktualizacji i wspiera systemy zapasowego zasilania.

Teseo-LIV3F cechować się ma świetną wydajnością oraz dużą czułością, wynoszącą -163 dBm. Dokładność ustalania pozycji wynosi około 1.5 metra (CEP). Na uwagę zasługuje też małe zużycie energii: 17 µW w trybie czuwania i 75 mW w trybie śledzenia.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2