reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 września 2018

Skuteczniejsze rozpoznawanie twarzy dzięki nowym IR VCSEL

Nowe emitery laserowe od Osram łączą zalety diod laserowych i komponentów LED. Oferują sporo, zwłaszcza aplikacjom skupiającym się na sensoryce 3D.
Firma Osram Opto Semiconductor wypuściła na rynek nową rodzinę Bidos PLPVQ 940A. Są to emitery laserowe z pionowym wydrążeniem (VCSEL - „Vertical Cavity Surface Emitting Laser”), które mają wspomóc aplikacje związane z rozpoznawaniem twarzy i sensoryką trójwymiarową.

Zaletą VCSEL nad zwykłymi diodami LED polegać ma na bardzo równomiernym oświetleniu obiektu za pomocą podczerwieni. Technologia ta czerpie z innych, cechując się wysoką gęstością mocy i prostą konstrukcją. Do tego, dużą zaletą jest wspomniany rozkład światła oraz szybkość pracy komponentu.

Jednak w przeciwieństwie do klasycznych diod laserowych, Bidos posiada większy, płaski emiter powierzchniowy, generując ładne, prostopadłe światło. Jednocześnie, długość fali emitowanego światła jest też przez to mniej podatna na fluktuacje w wyniku zmian temperaturowych.

Dużą zaletą jest też prostota w jego instalacji. Jego umieszczenie na PCB przypomina podpięcie komponentów LED. Budowa sprzyja też sprawnemu tworzeniu całych matryc, w których każdy VCSEL może być sterowany niezależnie.

Komponenty PLPVQ 940A stanowić mogą więc ważny krok w rozwoju sensoryki 3D (jak np. rozpoznawanie twarzy). Generują światło o długości fali 940 nm. Sprawność wynosić ma 27%, generując moc wyjściową 300 mW. Całość zapakowano w obudowę o wymiarach 1.9 na 2.2 mm o wysokości 0.85 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1