reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 sierpnia 2018

Hybrydowy kontroler synchroniczny

Nowe kontrolery od Analog Devices to ciekawe układy z ciekawą hybrydową architekturą. Zapewnia to świetną sprawność 97% przy częstotliwości nawet 500 kHz. Pozwala to na sprawną pracę aplikacji i zapewnia jej małe gabaryty.
Firma Analog Devices zaprezentowała nowy kontroler synchroniczny wypuszczany pod marką Linear Technology, oznaczony symbolem LTC7821. To pierwszy tego typu hybrydowy kontroler obniżający napięcie.

Łączy w sobie topologię miękkiego przełączania z wykorzystaniem pompy ładunkowej, z kontrolerem synchronicznym. Zapewnia to świetną efektywność i wydajność EMI. Sprawność ma być nie mniejsza niż 97% przy pracy z częstotliwością 500 kHz.

Podobne wartości w konkurencyjnych kontrolerach udaje się osiągnąć przy 4-krotnie niższych częstotliwościach. A wyższa częstotliwość pracy oznacza możliwość stosowania np. mniejszych, lżejszych cewek i zapewnia lepszą odpowiedź czasową.

Kontroler pracować może z napięciami od 10 do 72 V. Dokładność ustalania napięcia wyjściowego wynosić ma 1%. Częstotliwość pracy może być ustawiona na wartość od 200 kHz do 1.2 MHz. W celu zwiększenia wydajności, kontrolery można połączyć ze sobą równolegle.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-2