reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 sierpnia 2018

Praktyczne moduły LED dla fasad multimedialnych

XLQ-8 to niezwykłe narzędzie umożliwiające tworzenie różnobarwnych, kolorowych fasad o dynamicznie zmieniających się barwach. Moduły te są łatwe w instalacji oraz obsłudze, a przy tym dają dużą elastyczność.
Firma Traxon Technologies (należąca do grupy Osram) zaprezentowała ciekawe moduły, oznaczone jako Dot XLQ-8 RGBW. Są to w wysoce konfigurowalne moduły, tworzące zwarty system oświetleniowy, przeznaczony do tworzenia architektonicznego oświetlenia dynamicznego, jak fasady multimedialne.

Są to bardzo praktyczne rozwiązania, jak zapewnia producent; elastyczne w wykorzystaniu. To bardzo jasne, inteligentne moduły, mogące emitować cztery kolory: czerwony, zielony, niebieski i biały, jak również kolory pośrednie (w sumie nawet 16 mln).

Komunikacja odbywać się może za pomocą interfejsu Ethernet lub zdalnie (RDM). Świetnie więc odnajdą się w wielu różnych aplikacjach oświetleniowych, zapewniając przy tym łatwość obsługi, a przy tym możliwość tworzenia bardziej złożonych systemów.

Dzięki tym modułom można będzie odtwarzać różne efekty kolorystyczne i wzory oświetleniowe. Każdy moduł węzłowy można zaadresować indywidualnie (wykorzystując protokoły DMX lub E:pix), co zapewnia sporą elastyczność.

W stosunku do swojego poprzednika, XLQ-8 zapewniać ma nawet 2-krotnie większą skuteczność świetlną i nawet 3-krotnie jaśniejszy strumień świetlny. Każdy z węzłów jest połączony z drugim za pomocą elastycznej taśmy. Łatwo więc dostosujemy całość do danej konstrukcji i panujących warunków.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 19 2018 10:20 V10.9.5-1