reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rob bouwman dreamstime.com Technologie | 20 sierpnia 2018

Wydajne rozwiązania AI oraz DL od start-upu z Doliny Krzemowej

Wave Computing oferuje wiele rozwiązań AI oraz DL, zarówno programowych jak sprzętowych. W tym ostatnim pomaga im Broadcom: wspólnie tworzą najwydajniejsze układy DPU, które mocno wspomogą rozwój rozwiązań AI.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 4 października 2018 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2018. Przeszło 60 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Wave Computing to nowa firma mieszcząca się w Dolinie Krzemowej, która pragnie zrewolucjonizować sztuczną inteligencję (AI) oraz procesy nauki maszynowej (DL - „deep learning”), przenosząc tą funkcjonalność z chmury do końcówek („cloud” do „edge”). Ma to być realizowane przez ich rozwiązania, które oparte są o systemy przesyłania danych („dataflow”) oraz licencjonowane elementy IP. Aby osiągnąć swoje cele, Wave Computing podjęło współpracę z Broadcom, której efektem ma być stworzenie nowoczesnego układu przetwarzania danych DPU („dataflow processing unit”) następnej generacji. Ma być on zbudowany w oparciu o technologię 7 nm (TSMC). Stanowić ma ważny krok w dalszym rozwoju systemów AI tego producenta. Firma Broadcom udostępniła swoją platformę, dzięki której możliwe jest stworzenie nowoczesnego układu DPU. Oprócz tego firma zaoferowała swoje umiejętności produkcyjne oraz jednostki SerDes 56 Gbps oraz 112 Gbps, które mają się świetne odnaleźć w aplikacjach DL. Dzięki ofercie Broadcom, czyli umiejętnościom i wiedzy w zakresie projektowania i implementacji w zakresie technologii 7 nm, udostępniając swoją platformę IP, firma Wave będzie mogła stworzyć jeszcze efektywniejsze i szybsze systemy, zmniejszając ryzyko związane ze zwiększonym kosztem i czasem przygotowania nowych rozwiązań. Nowe DPU oparte mają być na wielo-rdzeniowej, 64-bitowej technologii MIPS. Wspomniane procesy 7 nm przyczynią się do poprawy wydajności, szczególnie tej energetycznej, dzięki czemu nowe rozwiązania będą mogły lepiej odnaleźć się w aplikacjach klasy „edge”. „Cieszymy się ze współpracy z Wave Computing w zakresie tworzenia rozwiązań ASIC. Złożoność systemów AI oraz sieci neuronowych i coraz większe ich obciążenie sprawia, że wymaga się coraz większej wiedzy i umiejętności przy tworzeniu tego typu rozwiązań” - Frank Ostojic z Broadcom - „Łącząc swoje siły z Wave Computing wierzymy, że poziom innowacji i nowoczesnych rozwiązań w sferze AI w IoT oraz rozwiązaniach chmurowych, będzie nieustannie rósł”. Dzięki nowoczesnym systemom i rozwiązaniom Wave Computing możliwe jest nie tylko skuteczniejsze tworzenie coraz wydajniejszych aplikacji. Rozwiązania WaveFlow pomagają w lepszym rozumieniu działania sieci, by móc jeszcze lepiej wpłynąć na poprawę ich efektywności. WaveFlow wykorzystuje mechanizmy równoległe w sieciach splotowych i rekurencyjnych. Dzięki temu rozwiązania te są nie tylko efektywne i wydajne, ale także wysoce skalowalne. Wraz z rozwiązaniami sprzętowymi firma dostarcza też bogatą gamę różnych bibliotek, SDK, silników i frameworków oraz interfejsów. Znajdziemy tu też wsparcie dla takich narzędzi jak: Keras, TensorFlow, itd.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-2