reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 sierpnia 2018

Wykrywanie sabotażu i funkcje kryptograficzne w malutkim MCU

Maxim zaprezentowało nowy mikrokontroler, który jest super-mały (o 50% od podobnych, konkurencyjnych układów), a przy tym bardzo bogaty w funkcje „security”, w tym wykrywanie sabotażu.
Firma Maxim Integrated zaprezentowała swój najnowszy układ mikrokontrolera oznaczonego jako MAX32558 DeepCover. Jest to bardzo mały komponent o bogatej funkcjonalności w zakresie bezpieczeństwa i funkcji ochronnych.

Mikrokontroler ten zbudowano w oparciu o ARM Cortex-M3. Zamknięto tu wiele funkcji o których wspomnieliśmy wyżej, jak np.: przechowywanie kluczy bezpieczeństwa, bezpieczny bootloader, aktywne wykrywanie sabotażu, bezpieczne silniki kryptograficzne, itp.

Wspiera ponadto wiele kanałów komunikacyjnych, jak np.: USB, SPI, UART, I2C. Znajdzie swoje miejsce w szerokiej gamie różnych aplikacji, jak zapewnia producent. Zgodny jest z FIPS 140-2 L3&4. Może odnaleźć się więc w aplikacjach związanych z płatnościami.

Rdzeń mikrokontrolera wspierany jest dodatkowo przez 512 kB pamięci Flash i 96 kB SRAM. Całość udało się zamknąć w malutkiej obudowie o wymiarach 4.34 na 4.34 mm. Ma być najmniejszy w swojej klasie, będąc o około 50% mniejszym od innych komponentów, zbliżonych funkcjonalnością układów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1