reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 sierpnia 2018

Małe, scalone FEM dla komunikacji w IoT

Nowe moduły od Skyworks świetnie odnajdą się w aplikacjach IoT, zapewniając funkcje nadawcze i odbiorcze. Są to komponenty wygodne, ale też wydajne, pozwalając zwiększyć zasięg nawet 4-krotnie.
SKY66119-11 to wysoce wydajny, nowoczesny moduł front-end (FEM), stworzony z myślą o komunikacji w aplikacjach IoT. Przykładem mogą być tu systemy smart-metering, jak również systemy ISM („industral, scientific, medical”).

Moduł ten oferuje wsparcie dla funkcji nadawczych i odbiorczych. Sekcja nadawcza oferuje wyjście o mocy ponad 30 dBm przy częstotliwości 400-500 MHz. W praktyce ma to oznaczać, że w porównaniu do rozwiązań w SoC, moduł zapewniać ma nawet 4-krotnie większy zasięg, przy jednoczesnym wsparciu o pokryciu wielu nielicencjonowanych pasm.

Jest to też układ czuły. O dodatkową jakość przy odbiorze dba wbudowany wzmacniacz LNA (1.3 dB). Ponadto, moduł ten może pochwalić się bardzo małym czasem uruchamiania. W trybie odbioru potrzebuje on zaledwie 4 µs, zaś w trybie nadawczym jeszcze mniej, bo tylko 2 µs.

Wysoka wydajność jaką oferuje ten układ ma zapewniać dłuższą pracę przy zasilaniu z baterii. Całość ponadto udało się zapakować w kompaktową obudowę MCM o wymiarach 6 na 6 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1