reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 sierpnia 2018

Fotoprzekaźniki mniej oporne niż ich mechaniczne odpowiedniki

Toshiba Electronics Europe przedstawiła komponenty, które cechują się super niską rezystancją, niższą nawet niż w przekaźnikach mechanicznych. Cechuje je też wysoka szybkość pracy i jeszcze lepsza niezawodność.
Firma Toshiba Electronics Europe wypuściła na rynek dwa nowe transoptory, które cechują się ultra-niską rezystancją. Mowa tu o komponentach oznaczonych symbolami TLP3553A oraz TLP3555A.

Wyprodukowano je w oparciu o najnowszą technologię procesową półprzewodników U-MOS IX. Dzięki temu udało się osiągnąć rezystancję (Rds[ON]) na poziomie zaledwie 50 mΩ (w przypadku TLP3553A), czyli nawet 2-krotnie mniej, niż mają typowe przekaźniki mechaniczne.

Sprawia to, że komponenty te mogą z powodzeniem zastąpić ich odpowiedniki mechaniczne, oferując ponadto dużo więcej korzyści. Są bowiem nie tylko szybsze, ale i bardziej niezawodne.

Pracować mogą z napięciem odpowiednio 30 i 60 V, zależnie od wersji, oraz z prądami o natężeniu 4 i 3 A, w przypadku pracy z prądem ciągłym. Gdy w grę wchodzi praca impulsowa, maksymalna wartość obsługiwanego natężenia prądu wynosić może nawet 9 A.

Nie straszne im temperatury z zakresu od -40 do 110 stopni Celsjusza. Mogą być wykorzystywane w wielu różnych aplikacjach: przemysłowych (PLC, sensory, interfejsy), systemach automatyki budynków (przy grzejnikach, nagrzewnicach, wentylacji, klimatyzacji, itp.) i wielu innych.

Oferowane są w obudowie DIP4.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2