reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 sierpnia 2018

Banalne w zastosowaniu, wydajne sterowniki motoryzacyjne LED

Diodes Inc zaprezentowało nowe motoryzacyjne sterowniki LED, które pozwolą na uproszczenie aplikacji oświetleniowych LED małej mocy. Dzięki temu mają sprawić, że zastosowanie LED’ów w motoryzacji jeszcze bardziej się upowszechni.

Firma Diodes Incorporated przedstawiła nowe sterowniki diod LED, skupiając się na aplikacjach o niewielkiej mocy i zużyciu energii. Diody LED znajdziemy już niemal wszędzie. Wypierają one powszechnie niegdyś stosowane konwencjonalne żarówki. Nowe sterowniki Diodes Incorporated mają dodatkowo wspomóc ten proces. Dzięki nim, budowa aplikacji oświetleniowych małych mocy ma być jeszcze prostsza, przy zachowaniu atrakcyjnej wydajności i efektywności. Zastosowaniem miałyby być aplikacje motoryzacyjne związane z podświetleniem zegarów, oświetleniem wnętrza, podświetleniem przycisków, itp. Nowe sterowniki należą do serii BCR4xxUQ. W nowej ofercie znajdziemy ich kilka, podzielonych ze względu na obsługiwany zakres prądowy:
  • BCR401UQ, BCR402UQ, BCR405UQ – zakres od 10 mA do 100 mA,
  • BCR420UQ – do 200 mA,
  • BCR421UQ – do 350 mA.
Tolerancja wartości wynosić ma 10%. Oferowane są w dwóch wariantach obudowy: SOT26 i niższej DFN2020 (0.6 mm wysokości). Wszystkie komponenty cechują się ujemnym współczynnikiem temperaturowym, dzięki czemu wydajność będzie się zmniejszać w miarę wzrostu temperatury układu, co stanowi pewną ochronę dla niego. Pracować mogą z napięciami od 1.4 do 40 V. Rozproszyć mogą do 1.7 W. Są w stanie sterować nawet większą ilością diod LED małej mocy, jak zapewnia producent. Dodatkowo, układ oznaczony symbolem BCR421UQ posiadać ma funkcję ściemniania, sterowaną za pomocą sygnału PWM wprost z MCU (3.3 V). Ceny zaczynają się od 0.11 USD przy zamówieniach na 3 tysiące sztuk.
reklama
Załaduj więcej newsów
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2