reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 sierpnia 2018

Rdzenie IP DisplayPort 1.4 dla nowych FPGA

Nowe rdzenie DisplayPort od Bitec zostały tak stworzone, by świetnie integrować się z rdzeniami FPGA Microsemi, czerpiąc z nich jak najwięcej i rozszerzając ich możliwości. Obsługiwać mają rozdzielczość UHD i nawet 4 monitory jednocześnie, z wykorzystaniem jednego łącza.
Firma Bitec zaprezentowała swoje nowe rdzenie IP przeznaczone do obsługi interfejsu DisplayPort, zapewniając zgodność ze standardem w wersji 1.4. Rdzenie te zostały specjalnie zoptymalizowane pod kątem zastosowania ich w towarzystwie układów FPGA Polarfire od Microsemi.

W porównaniu do alternatywnych, podobnych rozwiązań, rdzenie Bitec mają się świetnie integrować z tym co oferuje Polarfire i korzystać z jego zalet, jak np. bardzo mały, kompaktowy rozmiar i mniejsze o 50% zużycie energii. Zapewniać ma też dużą elastyczność i swobodę projektantom układów scalonych, chcących skorzystać zarówno z FPGA Microsemi oraz z interfejsu DisplayPort.

Rdzenie oferują świetną jakość przesyłanego obrazu w ultra-wysokiej rozdzielczości, sięgającej nawet 8K (UHD, czyli 7680 na 4320 pikseli). Ponadto, zainteresowani będą mogli przesłać obrazy o dużej rozdzielczości do nawet 4 monitorów jednocześnie z wykorzystaniem tylko jednego połączenia DisplayPort, obsługiwanego przez wspomniany rdzeń.

Dzięki temu, ze będzie można sprawnie obsługiwać kilka połączeń (przy transferze sięgającym nawet 8 Gbps), obniżą się koszty produkcji. Dodatkową zaletą będzie też skalowalność aplikacji. Zainteresowani mogą też otrzymać wsparcie HDCP („high-bandwidth digital content protection”) w wersji 1.3/2.2, co pozwoli to wparcie zabezpieczonych mediów.

Bitec oferuje również swój rdzeń wbudowany w kartę FMC, co pozwala na wypróbowanie możliwości rdzenia z kitem ewaluacyjnym PolarFire.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2