reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 31 lipca 2018

Sensory siły nacisku o większej czułości

Sensory siły nacisku od NextInput mogą odmienić to jak korzystamy z urządzeń, które nas otaczają, jak np. smartfony. Sensory te mogą wzbogacić to, jak wywołujemy konkretne funkcje, lub je po prostu dodać.
Firma NextImput Inc, która opracowała sensory siły (nacisku) bazujące na technologii MEMS, zaprezentowała nową linię komponentów należących do rodziny ForceGauge. W stosunku do swoich poprzedników, nowe sensory wyróżniają się nawet 2-krotnie większą czułością.

Oznaczone zostały one symbolami: FT-7124/7324/7524. Zastosowaniem mają być różnego rodzaju aplikacje konsumenckie (np. smartfony, smartwatche, wyświetlacze o większych rozmiarach, panele motoryzacyjne, itp.).

Dzięki tym sensorom możliwe będzie ponadto zastąpienie klasycznych fizycznych przycisków ich dotykowymi odpowiednikami, pozwalając na stworzenie rozwiązań eleganckich, bardziej wytrzymałych i odpornych, zarówno na działania mechaniczne, jak i inne (wodę, pył, itp.).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1