reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Technologie | 02 sierpnia 2018

ISOCELL Plus – jeszcze ostrzejsze obrazy o bardziej nasyconych kolorach

ISOCELL Plus to dalsze rozwinięcie technologii ISOCELL. Dzięki niej obrazy będą nie tylko wyraźniejsze i ostrzejsze, ale też jaśniejsze (dzięki większej czułości), a kolory bardziej żywe.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 4 października 2018 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2018. Przeszło 60 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Samsung Electronics zaprezentowała swoją nową technologię „ISOCELL Plus”. Dzięki niej sensory CMOS będą mogły łapać więcej światła, co skutkuje znaczącym podniesieniem czułości, jak również przyczynić się ma do większego nasycenia kolorów. Zastosowaniem miałyby być np. smartfony. Ich użytkownicy będą mogli wykonywać zdjęcia czystsze, w jeszcze lepszej jakości niż dotychczas, wykorzystując sensory oparte na wspomnianej technologii, szczególnie jeśliby je robić w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Aby wykonać zdjęcie, sensory CMOS muszę złapać jak najwięcej światła (fotonów) i przekazać je do fotodiod. Co więcej, by zapewnić lepszą jakość obrazu koniecznym jest też odpowiednie odseparowanie fotonów, by zredukować efekt rozmycia. Tu z pomocą przyszła technologia ISOCELL (w pierwszej wersji zaprezentowana w 2013 roku), która w przeciwieństwie do BSI zapewniała pełną izolację komórek z fotodiodami od siebie, dla każdego z kolorów. Zmniejszało to przekłamania i zapewniało wyższą jakość obrazu. ISOCELL tworzy fizyczną barierę pomiędzy pikselami (fotodiodami) znajdującymi się obok siebie. Powoduje to wyraźne zmniejszenie przesłuchu, a więc wspomnianego przekłamania i rozmycia. Nowa technologia „ISOCELL Plus” stanowi dalsze rozwinięcie tej idei. © Samsung Ten nowy poziom technologii ISOCELL zapewnia nie tylko odpowiednie odseparowanie poszczególnych pikseli, ale umożliwia wyraźne zredukować strat, skutkujących małą czułością. Nowe sensory, wyposażone w technologię „ISOCELL Plus” zapewniać mają dużo lepszą czułość przez to, że więcej fotonów może dotrzeć do znajdującej się w pikselu fotodiody. Różnica polega na zastąpieniu klasycznej bariery metalowej specjalnym materiałem, opracowanym przez Fujifilm, który minimalizuje straty. Dzięki temu więcej fotonów dociera do fotodiody, a to skutkuje lepszą czułością (o około 15%). „Efektem ubocznym” stało się też to, że obrazy posiadają bardziej nasycone kolory. Technologia umożliwia budowanie sensorów, w których piksele mają rozmiar około 0.8 µm. Umożliwia to budowanie sensorów w super-rozdzielczościach, takich jak 20 Mpx. Oficjalna prezentacja nowej technologii odbyła się podczas Mobile World Congress Shanghai. Nowa technologia ma stanowić ważny, milowy krok w rozwoju ISOCELL. Dzięki współpracy z Fujifilm możliwe było pchnięcie tej technologii jeszcze dalej i wykazano, że technologia sensorów CMOS ma jeszcze wiele do zaoferowania.
reklama
Załaduj więcej newsów
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2