reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 lipca 2018

Wysoce zintegrowane sterowniki dla BLDC

Nowe sterowniki bramek od Toshiby to bogate funkcjonalnie komponenty umożliwiające sprawne budowanie motoryzacyjnych aplikacji IPD, związanych z kontrolowaniem pracą silników BLDC.
Firma Toshiba Electronics Europe zaprezentowała nowe sterowniki bramek dla tranzystorów MOSFET, mających wchodzić w skład systemów kontroli silników bezszczotkowych. Komponenty te, oznaczone symbolem TPD7212F mają znaleźć swoje miejsce w układach IPD, czyli systemów inteligentnego zarządzania mocą („intelligent power device”).

Zbudowano je w oparciu o technologię procesową 0.13 µm BiCD, dzięki czemu połączono elementy analogowe z logicznymi oraz elementami mocy w pojedynczym komponencie. Zapewnia to duży stopień integracji, a co za tym idzie oszczędności w zajmowanym miejscu i zużyciu energii.

IDP zapewniać ma kompleksową ochronę przełączników po obu stronach, przed różnymi sytuacjami, jak zwarcia i przeciążenia. Dzięki dodatkowym funkcjom diagnostycznym komponenty te mogą przekazać odpowiednie dane do mikrokontrolerów sterujących.

Zastosowaniem mają być aplikacje związane ze sterowaniem silnikami BLDC, głównie aplikacje motoryzacyjne. Mogą pracować z napięciem od 4.5 do 18 V, pozwalając na operowanie prądem o natężeniu do 1.5 A.

Dostępne mają być w obudowie WQFN32 o wymiarach 5 na 5 mm. W porównaniu do swojego poprzednika, TPD7212F jest o 75% mniejszy, oferując sporą oszczędność miejsca. Posiada też kwalifikacje AEC-Q100 i może pracować w temperaturach od -40 do 150 stopni Celsjusza. Masowa produkcja rozpocząć się ma w sierpniu 2018.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1