reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 lipca 2018

Bardzo mocny moduł z Zynq UltraScale+

Nowy moduł od Enclustra cechuje się super mocą obliczeniowa. Oparto go o MPSoC Xilinx z serii Zynq Ultrascale+, co wsparto mocną jednostką GPU i szybkimi pamięciami RAM i flash. Całość przyjęła formę kompaktowego i cienkiego modułu SO-DIMM.
Firma Enclustra przedstawiła swój najnowszy, super-mocny moduł Mars XU3. Ma być najmocniejszy w swojej klasie bazując na układach MPSoC: Xilinx Zynq Ultrascale+.

Płytka modułu, w formacie SO-DIMM, oferować ma około 154 tysiące komórek logicznych i nawet 108 portów IO dla użytkownika. Sercem jest wspomniany wyżej układ, który oparto na 6 mocnych rdzeniach ARM,

Bardzo dobrze współgrać ma z zainstalowanym tu, mocnym GPU, czyli Mali 400 MP2. Całość dodatkowo wspierana jest przez pokaźne jednostki pamięciowe, w tym: 4 Gb ultra-szybkiej pamięci DDR4 SDRAM, 64 MB pamięć flash pracującą na Quad SPI, oraz 16 GB pamięci flash eMMC.

Funkcjonalność dopełniać mają porty Gigabit Ethernet, a także porty USB 2.0/3.0. Wszystko w kompaktowej formie modułu SO-DIMM i grubości zaledwie 7 mm. Chłodzeniem zająć się mają radiatory oferowane w kilku wariantach, pozwalając dostosować się z ułożeniem wentylatorów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2