reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 lipca 2018

Sensoryczne rdzenie IP czujnika Halla

MagnaChip pokazuje, że rdzenie IP mogą przybrać najróżniejszą formę. Ich propozycją są rdzenie sensoryczne wykrywające zmiany w polu magnetycznym z wykorzystaniem efektu Halla. Mają być dokładne i odporne na zakłócenia oraz szumy.
MagnaChip opracowała nowe rdzenie sensoryczne (IP), które mogłyby być w prosty sposób implementowane do różnego rodzaju układów, wzbogacając ich funkcjonalność. Oferować mają wysoką czułość przy pracy z niskimi częstotliwościami (zmian), do 500 Hz

Sensory te są elementami planarnymi. Rdzenie mają wymiary zaledwie 50 na 50 µm. Wstępnie, sensory te posiadać mają rezystancję 2.4 kΩ, czułość rzędu 44 mV/VT. Cechuje je ponadto duża wytrzymałość, stabilność i odporność na zakłócenia oraz szumy, jak podaje producent.

Ich implementacja ma być bardzo prosta i nie wymaga wielu zmian w projekcie. Ograniczać się mają one jedynie do dodania jednej maski warstwy dla istniejących procesów. Nie wymaga się zmian w charakterystyce elektrycznej. Sensory te wspierać mają technologie od 0.13 µm do 0.35 µm.

Producent dostarcza zestaw PDK z modelami P-cell oraz Verilog-A. Projekty te umożliwiają zbudowanie komponentów mogących pracować w temperaturach dochodzących do 150 stopni Celsjusza.

Obecnie MagnaChip pracuje nad odpowiednimi sensorami, które będą w stanie wykrywać zmiany w płaszczyźnie pionowej. Możliwe więc stanie się zaimplementowanie pomiaru w 3-wymiarach, a nie jak dotychczas jedynie w dwóch. Producent zapewnia, że rozwiązanie to zostało dobrze przyjęte przez rynek i znalazło już zainteresowanych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1