reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 lipca 2018

Dokładne śledzenie pojazdu dzięki IMU od ST

Zastosowane technologie w nowych sensorach inercyjnych od STMicroelectronics umożliwią tworzenie systemów śledzenia pozycji pojazdu gdy zabraknie sygnału satelitarnego. Nawet w podziemiach będziemy wiedzieć gdzie jesteśmy.
Firma STMicroelectronics zaprezentowała nowy sensor inercyjny, oznaczony symbolem ASM330LHH. Jest to wysoce zaawansowany i niezwykle dokładny sensor mający odnaleźć się w takich aplikacjach jak: śledzenie ruchu i położenia pojazdu, telemetria, nawigacja, itp.

ASM330LHH spełniać ma wymagania stawiane elementom mającym śledzić ruch pojazdu w sposób ciągły. Na podstawie danych sensorycznych przeprowadzane są obliczenia, które pozwalają na skuteczne i dość dokładne określenie pozycji pojazdu. Funkcja ta jest przydatna, gdy nadal chcemy znać położenie np. pojazdu, po tym gdy utracimy łączność satelitarną z systemami GNSS (kaniony, podziemne parkingi, tunele, gęsty las, itp.).

Zarówno część akcelerometru (3-osiowy), jak i żyroskopu (także 3-osiowy), bazuje na autorskiej, wysoce wydajnej technologii procesowej MEMS firmy ST. Wszystkie funkcje niezbędne do pracy sensora zostały zaimplementowane w jego wnętrzu, czyniąc go konstrukcją wysoce zaawansowaną i kompaktową.

Komponenty te oczywiście posiadają także kwalifikację AEC-Q100, otwierającą dostęp do rynku motoryzacyjnego. Producent oferuje także przykładowe projekty referencyjne, bazując na układach serii Teseo.

Warto wspomnieć, że sensor ten już zdobył uznanie i chętnie posługuje się nim firma Magneti Marelli. Wykorzystane mają w przyszłych konstrukcjach pojazdów, jako elementy systemów telemetrycznych.

Sensory udało się zamknąć w obudowie LGA o wymiarach 3 na 2.5 mm. Pierwsze próbki można już dostać, choć masowo dostępne mają być dopiero w trzecim kwartale 2018.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2