reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 czerwca 2018

Kompaktowy moduł LoRaWAN ze wsparciem BLE

Nowy moduł LoRaWAN oferować ma wiele możliwości oraz oszczędności. Zużycie energii mniejsze o 50%, a zasięg powiększony nawet o 20%. Jest owocem współpracy Cypress oraz Semtech.
Firma Cypress Semiconductor, przy współpracy z Semtech, zaprezentowała moduł, który wypuszczony został przez Onethinx. Jest to moduł bazującym na dwóch układach, stworzony z myślą o komunikacji bezprzewodowej.

Obsługuje on dwie sieci i standardy komunikacji bezprzewodowej: Bluetooth Low Energy oraz LoRaWAN. Wsparcie tej ostatniej technologii było możliwe za sprawą wkładu firmy Semtech. Jest to też główny kanał komunikacji modułu. Wkład Cypress to przede wszystkim wydajny i bezpieczny mikrokontroler PsoC 6.

Powstało w ten sposób wysoce zaawansowane rozwiązanie z wielowarstwową architekturą o wysokim stopniu bezpieczeństwa, z możliwościami izolacji połączeń i zaufanych punktów w sieci, umożliwiając tworzenie świetnie zabezpieczonych nowoczesnych sieci chmurowych.

Komunikacja poprzez BLE jest wykorzystywana przede wszystkim jako kanał kontrolny. Chip Semtech obsługujący LoRaWAN oraz PsoC 6 od Cypress, bazujący na dwu-rdzeniowej jednostce ARM Cortex-M4, mają się świetnie dogadywać ze sobą, gwarantując wysoką wydajność.

W porównaniu do innych (wcześniejszych) rozwiązań, nowy moduł pozwala zaoszczędzić nawet 50% energii przy odbieraniu i około 20% przy nadawaniu, pozwalając o tyle samo zwiększyć zasięg. Moduł posiada też funkcje automatyczne aktualizacji (OTA).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2