reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 25 czerwca 2018

Generatory zegarowe dla PCI Gen 5

IDT wprowadza na rynek nowe generatory, które zaprojektowano tak, by zaglądały w przyszłość, spełniając wymagania generacji 5 PCI. Są to komponenty wysoce wydajne, zintegrowane i energooszczędne.
Firma Integrated Device Technology (IDT) wprowadziła na rynek, za pośrednictwem dystrybutora Mouser Electronics, swoje najnowsze generatory sygnału zegarowego PhiClock. Są to komponenty programowalne, wysoce wydajne i o małym zużyciu energii, jak zapewnia producent.

Stworzone zostały z myślą o zastosowaniu ich w aplikacjach sieciowych, związanych z centrami danych, gdzie wykorzystuje się interfejsy PCI generacji 4. Zostały tak zaprojektowane, by móc spełnić wymagania stawiane przez specyfikację przyszłej generacji 5 interfejsu PCI.

W układach tych, z serii 9FGV100x, znaleźć można wszystko co niezbędne do pracy. Znajdziemy tam nie tylko dedykowane elementy kwarcowe, ale też odpowiednie kondensatory, itd. Całość cechuje wysoka wydajność.

Warto zwrócić uwagę choćby na bardzo małą wartość jitteru, wynoszącego tylko 225 fs RMS przy 156.25 MHz. Zużycie energii również jest na bardzo niskim poziomie i kształtuje się na poziomie 100 mW przy napięciu zasilającym wynoszącym 1.8 V.

Jednakże jak zapewnia producent, komponent dobrze odnajdzie się w towarzystwie nawet większych komponentów pracujących z większymi mocami. Wysoki stopień zintegrowania sprawia, że generatory te pozwolą oszczędzić nieco dodatkowego miejsca na PCB.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2