reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 czerwca 2018

Nowe motoryzacyjne MPU z przyszłościowym przetwarzaniem

NXP wprowadza nowe, super bezpieczne procesory dla krytycznych aplikacji motoryzacyjnych. O wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności dba specjalna architektura z funkcją pozwalającą na izolowanie błędów i zagrożeń, jak również zastosowanie najnowocześniejszych Cortex-R52.
Firma NXP zaprezentowała nową rodzinę mikroprocesorów (MPU), które stanowić mają pomost ku przyszłości, jeśli chodzi o przetwarzanie z wykorzystaniem architektury scentralizowanej. Mowa tu o nowych procesorach linii S32(S).

Stworzono je z myślą o aplikacjach motoryzacyjnych, w których duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo i niezawodność (jak np. systemy sterowania, hamowania, itp.). Sercem nowych mikroprocesorów ma być matryca rdzeni ARM Cortex-R52.

Posiadają one najnowocześniejsze funkcje zabezpieczające na najwyższym poziomie, spośród wszystkich procesorów ARM. Stanowią filary czterech, w pełni niezależnych i wysoce niezawodnych ścieżek przetwarzania danych, dla wsparcia przetwarzania równoległego. Warto dodać, że rozwiązanie to jest w pełni zgodne z rygorystycznymi wymaganiami ASIL-D.

Równie ciekawą funkcją jest ‘fail-availability’. Umożliwia sprawną, dalszą pracę procesora po wykryciu awarii, błędów czy innych nieprawidłowości, odpowiednio izolując zagrożenie i problem, wznawiając jego dalsze działanie. To niezwykle ważna funkcja, która wymagana będzie w przyszłych aplikacjach motoryzacyjnych, zwłaszcza tych związanych z naszym bezpieczeństwem.

Ponadto, dzięki współpracy z OpenSynergy, w układach z nowej linii udało się zaimplementować specjalne moduły nadzorcy (hypervisior), które rozwijają zaawansowane funkcje sprzętowe Cortex-R52. Pozwala to na integrację kilku systemów RTOS, przy spełnieniu zgodności z ISO 26262 ASIl D.

Nowe układy są tak zaprojektowane, by móc w pełni wspierać Autosar 4.0, podobnie jak inne systemy RTOS. Pierwsze układy z nowej linii S32S mają pojawić się pod koniec obecnego roku, w czwartym kwartale 2018.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2