reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 czerwca 2018

Bardzo dokładny i bezpieczny sensor kątowy TMR

TDK zaprezentowało sensor, który może pochwalić się wysoką dokładnością i wytrzymałością. Jest też niezawodny i bezpieczny, co umożliwiło spełnienie wymagań pod ASIL-B, a tym samym otworzyło drogę do aplikacji motoryzacyjnych.
Firma TDK przedstawiła nowy sensor kątowy TMR, składający się z dwóch pełnych mostków TMR. Oprócz tego w jego strukturze zawarto dedykowany układ ASIC w roli kondycjonera sygnałów oraz zestaw niezbędnych i odpowiednio dobranych elementów pasywnych.

Oznaczony został symbolem TAD2140. Wbudowany ASIC zapewniać ma kilka wyjść cyfrowych: emulację Halla (UVW), enkoder (ENC), modulację PWM, oraz SENT. Układ oferuje ponadto sporo funkcji i informacji diagnostycznych, niezbędnych w przypadku aplikacji motoryzacyjnych i zgodności z ASIL-B.

Sensor ten bowiem ma się odnajdywać nie tylko w aplikacjach przemysłowych, ale także właśnie w motoryzacyjnych. Podobnie jak inne tego typu komponenty od TDK, ten również może pochwalić się dużą dokładnością. Ta wynosić ma 0.2 stopnia przy błędach nie przekraczających 0.05 stopnia, w temperaturze pokojowej.

Pełen zakres pomiarowy jest tożsamy z pełnym obrotem, czyli od 0 do 360 stopni. Warto dodać, że zakres ten jest utrzymywalny w pełnym temperaturowym zakresie pracy, czyli od -40 do 150 stopni Celsjusza. Do innych zalet tego sensora podawanych przez producenta zaliczyć można bardzo dobrą odpowiedź czasową.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2