reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 czerwca 2018

Moduł sterownika silników dla drukarek 3D

Nowy moduł sterownika silników krokowych od ST wspomoże projektowanie drukarek 3D. Jest prosty w zastosowaniu, a przy tym oferuje wysoką dokładność, płynny ruch silników oraz sporą szybkość posuwu.
Firma STMicroelectronics zaprezentowała nowy moduł sterownika silników w formie niewielkiej, gotowej do wykorzystania płytki drukowanej. Oznaczona ona została symbolem EVALSP820-XS. Stanowić ma element dla platformy RAMPS („RepRap Arduino Mega Pololu Shield”), czyli platformy drukarek 3D na licencji open-source.

Moduł ten oferować ma możliwość szybszego, a przy tym także dokładniejszego i płynniejszego przesuwania głowicą, a co za tym idzie osiąganiu lepszej jakości wydruków. Co więcej, z możliwości tych skorzystać mogą wszyscy zainteresowani budową tego typu drukarek, także hobbyści.

Wykorzystanie tego modułu ma być proste i przystępne. Może stanowić także element aplikacji edukacyjnych dla inżynierów, o różnym stopniu wiedzy. Moduł odnajdzie się także w większych aplikacjach; dla biznesu i przemysłowych.

Za wysoką dokładność działania sterownika dba układ oznaczony symbolem STSPIN820. Zastosowane tu algorytmy i układ kontroli silnikami krokowymi sprawia, że ruch jest płynny, dokładny i szybki. Stopień wyjściowy sterownika cechuje się wydajnością na poziomie 1.5 A(rms).

Moduł ma zawierać w sobie niemal wszystko co potrzebne mu do pracy. Dobrze współpracować ma z układami Arduino: DUE oraz Mega 2560.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1