reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 czerwca 2018

Kontroler RGB LED ze wsparciem LIN

Nowy kontroler LED od Elmos świetnie poradzi sobie z diodami RGB. Sterowanie ma być płynne i pozbawione efektu migotania, dzięki sprawnemu PWM. Układ komunikuje się poprzez interfejs LIN.
Firma Elmos Semiconductor zaprezentowała układ oznaczony symbolem E521.36. Jest to ich najnowszy układ kontrolera LED, przeznaczony do pracy z komponentami trójkolorowymi: RGB. Zastosowaniem miałyby być przede wszystkim aplikacje motoryzacyjne, związane z oświetleniem wnętrza pojazdu.

O tym, że kontroler najlepiej odnajdzie się w tego typu aplikacjach świadczyć może to, że jest to układ wspierający komunikację poprzez interfejs LIN. Obsługiwać ma ten interfejs w standardzie LIN 2.2. Każdy z trzech oferowanych kanałów ma wydajność 40 mA.

W strukturze, oprócz dedykowanego transceivera znajdziemy też 16-bitowy mikrokontroler, wspierany przez 32 kB pamięci NVM oraz 128 B EEPROM. Nie zabrakło tu też PWM 16-bitowego, pozwalającego na generowanie płynnych przejść kolorów w rozdzielczości właśnie 16-bitowej. Pracuje z częstotliwością 48 MHz. Można dzięki niemu osiągnąć też częstotliwość odświeżania wynoszącą 732 Hz, co zapewnić ma zniwelowanie efektu migotania i spełnienie wszystkich znanych wymagań OEM.

Miłym dodatkiem jest też dorzucenie sensora temperaturowego, który pomaga w realizowaniu kompensacji temperaturowej, jak również pomaga w efektywnym zarządzaniu energią. Producent zapewnia, że kontroler ten dobrze wspiera różne narzędzia diagnostyczne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1