reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 maja 2018

MCU od Renesas z wbudowaną obsługą dotyku

Nowe mikrokontrolery od Renesas mają być wydajniejsze i bardziej energooszczędne od poprzedników. Producent dodał tu także wsparcie dla sensorów pojemnościowych, oferując wysoką czułość i odporność np. na wilgoć.
Rutronik wprowadza na rynek nowe mikrokontrolery od Renesas, czyli komponenty z rodziny RX130. Są to układy zaprojektowane z myślą o zastosowaniu ich w aplikacjach konsumenckich, czyli sprzętach codziennego, głównie domowego użytku (np. pralka, kuchenka, mikrofalówka).

Nowe MCU ma wyróżniać od swoich poprzedników nowa wbudowana funkcja. Chodzi o wbudowaną obsługę sensorów pojemnościowych, dla realizowania funkcji dotykowych bez konieczności stosowania dodatkowych, zewnętrznych kontrolerów.

Elementy te cechować się mają świetną czułością. Mają sobie dobrze radzić min. z wilgocią. Ponadto możliwe będzie zabudowanie panelu dotykowego niestandardowymi materiałami, jak np. drewnem. Sercem tych MCU mają być rdzenie RX c2.

Nowe układy, w stosunku do poprzedników, cechować ma więc większa wydajność i moc obliczeniowa, przy jednoczesnym zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię. Zwiększono też ilość dostępnej pamięci Flash i dodano funkcje zabezpieczające, wsparcie HMI, itp.

Pracować mogą przy napięciu do 5.5 V. Mają być kompatybilne z układami z rodzin RX230/RX231. Zgodne są z wymaganiami standardu IEC/UL60730.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1