reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 25 maja 2018

Sensory pozycji liniowej na super-ekstremalne temperatury

Sensor Solutions zaprezentowała niezwykłe czujniki pozycji liniowej. To co je najbardziej wyróżnia to wytrzymałość na temperatury sięgające niemal 540 stopni Celsjusza. Mają być przy tym cechować się rewelacyjną dokładnością.
Firma Sensor Solutions zaprezentowała nową serię swoich super-wytrzymałych sensorów pozycji liniowej. Mowa tu o nowej serii HT-1000. Są to komponenty zdolne do wytrzymywania prawdziwie ekstremalnie wysokich temperatur.

Zbudowane zostały w oparciu o specjalne materiały, odporne na bardzo wysokie temperatury. Zaowocowało to stworzeniem sensora, który jest w stanie wytrzymać temperatury sięgające 538 stopni Celsjusza. Odnajdą się więc w wielu niezwykle wymagających aplikacjach przemysłowych, w elektrowniach, systemach kontroli silników, itp.

Ratiometryczne wyjście ma minimalizować błędy wynikające z temperatury. Producent zapewnia, że zastosowane tu mechanizmy pozwalają na osiągnięcie rozdzielczości niemal nieograniczonej. Ograniczeniem bowiem będą tu komponenty zewnętrzne, odczytujące dane z sensora. Cechuje go też bardzo wysoka liniowość (0.5%), w całym zakresie pracy.

Z wysoką wytrzymałością idzie też olbrzymia żywotność. Tu również producent chwali się, że jest ona nieograniczona, zarówno pod względem mechanicznym, jak i elektrycznym, zakładając oczywiście, że warunki pracy nie przekroczą dopuszczalnych wartości. Wynika to między innymi z konstrukcji sensora, braku tarcia pomiędzy cewką a rdzeniem, itp.

Sensory HT-1000 oferowane są w obudowie w formie walca o długości 12.7 do 25.4 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1