reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 maja 2018

Niezwykle wydajny i „cichy” regulator

Nowy regulator od Linear Technology może pochwalić się wydajnością sięgającą 8 A, przy powierzchni zaledwie 24 mm2. Najciekawsza jest jednak technologia Silent Switcher, która gwarantuje niskie EMI, niezależnie od PCB.
Firma Analog Devices, pod szyldem Linear Technology, przedstawiła układ oznaczony symbolem LT8650S. Jest to wysoce wydajny dwukanałowy regulator obniżający, mogący pracować z napięciem do 42 V.

Jego wydajność prądowa jest naprawdę spora. Producent zapewnia, że regulator ten jest w stanie dostarczyć prąd o natężeniu do 4 A, na każdym z dwóch kanałów niezależnie. Dodajmy, że całość jest dość kompaktowa. Wymiary tego komponentu to tylko 6 na 4 mm.

Przy budowie tego regulatora zastosowano interesującą technologię Silent Switcher drugiej generacji. Sprawia ona, że układ ma świetne charakterystyki związane z małą emisyjnością EMI. Jednak nie to jest jej siłą. Dzięki niej, emisyjność EMI pozostaje na niskim poziomie, niemal niezależnie od projektu płytki PCB. Da to większą swobodę projektantom, przy opracowywaniu aplikacji i sekcji zasilającej.

Pozostałe parametry regulatora, z których słyną komponenty Linear Technology, a więc wysoka efektywność i małe straty, nie pogorszyły się przez wspomnianą wyżej cechę. Układ nadal pozostaje wydajny i szybki (10 V/ns). Pracować może z częstotliwością 2 MHz.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2