reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 maja 2018

LIDAR dla każdego

MicroVision to specjalista związany z pikoprojektorami MEMS. Ich najnowszy układ ASIC świetnie współpracuje ze skanerami MEMS, dzięki czemu można stworzyć kompaktowy, niedrogi i funkcjonalny sensor LIDAR.
No, prawie LIDAR. Firma MicroVision Inc zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie, które pozwala na stworzenie LIDAR’u z wykorzystaniem skanerów MEMS oraz ich nowoczesnego układu ASIC, dedykowanego dla tego typu sensorów.

Firma ta specjalizuje się w rozwiązaniach i technologiach związanych z pikoprojektorami MEMS. Wykorzystując ich najnowszy układ ASIC, oraz odpowiednie skanery MEMS, można stworzyć sensor, który działaniem będzie bardzo zbliżony do tego, co oferują LIDAR’y.

Układ ten jest w istocie zaawansowanym układem Time-of-Flight. Opracowany został z wykorzystaniem wysoce wydajnych procesów RF. Ma to być duży krok w tym, by dostarczyć małe i niedrogie rozwiązania sensorów LIDAR, które mogłyby znaleźć zastosowanie w wielu różnych aplikacjach, gdzie tego typu rozwiązania mogłyby się sprawdzić. Przykładem może być np. smart-home, no i oczywiście rozwiązanie związane z transportem.

Jest to też kolejny krok w procesie rozwojowym MicroVision, którego celem jest stworzenie funkcjonalnego, wysoce zintegrowanego sensora LIDAR, opartego na tego typu rozwiązaniu. Celem jest stworzenie sensora, który będzie w stanie dostarczać ponad 5 milionów punktów na sekundę przy rozdzielczości 720 pionowych linii. Liczba taka umożliwi praktyczne wykorzystanie tego sensora w wielu aplikacjach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1